Weppers snein 5-6

Weppers freed 3-6
3 juni 2011
It WK giet jûn los!
6 juni 2011

Utslaggen
Justermiddei wiene der noch twa wedstriden. De útslaggen: Da1 spylje 1-1 en SDS 6 wint mei 4-2.

D1
Yes, de oudjes kunnen het nog!  Zaterdagmorgen werd onder een stralende zon duidelijk waar het voetbaltalent van D1 vandaan komt. De opvoeders lieten de jonkies nonchalant achter zich. Onder toeziend oog van de altijd stoïcijnse scheidsrechter en clubman André en de nodige cheerleaders aan de kant, scoorden de oudjes vier keer tegen de jonkies twee. Hoewel het de meeste heiten conditioneel tegenviel, werd toch bijna zonder kleerscheuren het einde bereikt: alleen Jurjen viel uit met een knieblessure.  In de kantine leek het alsof de wereldcup was binnen gehaald, zoveel bravoure was daar te horen. Maar oke, het mocht een keertje en het vochtverlies moest gecompenseerd worden tenslotte. Noemenswaardigheden: Jacob (en Jorrit natuurlijk) werden (vanwege hun vakantie) gemist. Evenals de afwezige Gert Jan en Egbert. Evert Sijbesma heeft zijn carrière duidelijk misgelopen en zou nog zo in de spits van het eerste kunnen: twee goals maar liefst (waarvan één afgekeurd…) Theo en Remco tekenden voor de overige goals. Bij D1 scoorde Matthijs 2x, zoals hij dit het hele seizoen al doet, klasse. In de laatste minuut werd Koen nog vereerd met een afscheids-publiekswissel. Dit was de 27e en laatste wedstrijd van dit jaar, op naar het volgende seizoen! 
Tjerk

De heiten kinne de hannen hast net mear omheech krije….

Twadde klassers
Justermiddei is dúlik wurden hokker klups wol/net twadde klasser binne takem jier. It Fean bliuwt twadde klasser, CSL wurdt it net, Berltsum wurdt twadde klasser, Kollum net mear, Broekster Boys bliuwt twadde klasser en vv Trynwâlden giet nei de earste klasse.

Supporters
Efkes tochten Mark en Aant dat se de ienige SDS-ers wiene dy’t bij Berltsum-Kollum seagen

Mar oan de iene kant waarden se ynsletten troch Jaap, Tsjipke, Henk en Lolke.

en oan de oare kant troch twa Posthumussen (mei in h) 

Klaverjasse

SDS 6 hat it seizoen ôfmakke. It skynt dat se wûn hawwe fan Mulier. (Dat sjogge wij op de twitter fan Steffen stean). Nei ôfrin gyngen de helden klaverjassen mei harren supporters en de prizen gyngen nei Gert Jan, Pytrik en Gerlof Jan.

Nei Gronitas
Freek Tichelman is stoppe mei sealfuotbaljen. Hy giet hielendal foar it fjildfuotbaljen by sneins-1e-Klasser Gronitas yn Grins. Ôfrûne freed hienen sy dêr al harren earste training. Ek syn broer Jehannes sil by Gronitas fuotbalje.

Knap
Erik Haitsma helle juster in unike prestaasje op de Haadklasse keatspartij yn Skearnegoutum. Net syn 2e plak spruts it meast oan, mar hy oerwûn himsels yn de 2e omloop. Dit stie op KNKB.nl: “Gert-Anne van der Bos, Erik Haitsma en Pier Piersma wonnen in de tweede omloop van Jan Dirk de Groot, Erik Haitsma en Hendrik Kootstra..………..”(sjoch
hjir).

Harsens derby (487)
“Lóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóós”!!!!