Evenementen in november 2022

Seleksjes 20-3
18 maart 2010
Weppers snein 21-3
21 maart 2010

Mail útslach, in koart ferslach, foto’s, bijsûnderheden, eigenaardichheden, apartichheden, nuverheden en oare wissichheden nei dizze adressen.

    útslach
10:20 SDS B1 – Heeg B1  0-4
12:30 SDS 5 – Ouwe Syl 3  ôflast
12:45 SDS A1 – Be Quick D A1  3-1
14:30 SDS 2 – Harkemase Boys 2  4-3
14:30 SDS 6 – Broekster Boys 4  2-8
9:00 JV Oostenburg D2 – SDS D1  3-4
9:00 NOK C1 – SDS C2  5-0
10:30 VWC E3 – SDS E4  0-5
11:00 Oudega DA1 – SDS DA1  12-0
12:45 Workum 2 – SDS 3  3-0
13:00 Harlingen DA1 – SDS DA2  1-3
14:30 Leeuwarder Zwaluwen 1 – SDS 1  5-1


En Anne Brouwer is jierdei!

Leeuwarder Zwaluwen 1 – SDS 1
SDS 1 koe yn de earste helte de Lojouwerter Sweltsjes noch wol wat byhâlde, mar yn de twadde helte wie it dien. It waard úteinlik 5-1 foar de koprinner.
Jelmer Posthumus makke it doelpunt.

SDS 2 – Harkemase Boys 2
SDS 2 wûn de spektakulêre topper tsjin Harkemase Boys 2 mei 4-3. Der barde fan alles yn de wedstryd. Sa stie SDS 1 al binnen 1 minút efter, krige Syb Overal 2x giel en moast ek in Harekiet (ûnterjochte) fan it fjild mei in reade kaart. By de rêst wienen beide ploegen elk noch mei 11 man en stienen de Harekieten noch mei 1-0 foar. Yn de twadde helte gie it oan. SDS kaam foar mei 3-1. Harkemase Boys kaam op 3-2 en it like efkes gefaarlik te wurden, mar SDS kaam al gau mei 4-2 foar. Yn de lêste minuten krige Harkemase Boys noch in penalty wêrút it 4-3 waard.
Man fan de wedstryd wie Hendrik de Jong mei 3 goals en in knappe assist op Sytze Kooistra.
SDS 2 stiet no knap 2e yn de kompetysje tegeare mei Harkemase Boys 2, Leeuwarder Zwaluwen 2 en Flevo Boys 3. Staphorst stiet boppeoan, mar Harkemase Boys kin harren foarby nei 2 wedstriden ynhelle te hawwen.

Sytze Kooistra makket de 3-1
(foto Henk Bootsma)
Sjoch hjir foar it útgebreide en enerverende ferslach fan Wichard Deinum.

Workum 2 – SDS 3
SDS 3 ferlear mei 3-0 fan Workum 2. Dit lykje dúdlike sifers, mar kloppet net mei it wedstrydbyld. SDS 3 wie de twadde helte sterker, mar Workum wie it dy 3x skoorde.

SDS 4 wie frij

SDS 5
Jim sille it net raar fine dat de lieders fan SDS 5 der nei dit seizoen mei ophâlde. Want al wer, foar de tigste kear, giet it fuotbaljen sneon net troch. Ouwesyl hat te min spilers. Nije wike stiet der wer in wedstriid op it programma. Dan sille se om 10.45 fuort om mooglik om 12.00 oere wol te fuotbaljen tsjin Leeuwarder Zwaluwen.

SDS 6 – Broekster Boys 4
SDS 6 spile best aardich, mar de klasse fan in pear âld-fuotballers fan Broekster Boys 1 makken it ferskil. It waard úteinlik 8-2 foar Broekster Boys (koprinner en noch gjin wedstryd ferlern).
Gert Jan Hessels en Ids de Boer skoarden.

SDS A1 – Be Quick Dokkum A1
SDS A1 is aardich op dreef. Yn de 1e Perioade waarden sy ien nei lêst en dêr moast feroaring yn komme. Dêr slagje sy oan ’t no ta dúdlik yn. Sy wûnen mei 3-1 fan de nûmer 2, Be Quick Dokkum A1, troch 3 goals fan Ayanle en steane der no kreas foar yn de 2e Perioade. Sy steane boppe-oan mei 13 punten út 5 wedstriden.
Nije wike moat de kop der wol wer foar, want dan moat SDS A1 nei koprinner SC Franeker A1. Hjir lizze seker wer mooglikheden, want SC Franeker ferlear mei 1-0 thús fan CSC.
P.s. Der binne 2 perioades de fertsjinjen yn de kompetysje en dy geane oer 10 of 11 wedstriden.

Oudega DA1 – SDS DA1
SDS DA1 stiet 9e en moast tsjin nûmer 8 Oudega DA1. Hjir moast wat te heljen wêze kinnen. By de rust stie it 2-0 foar de Âldegeasters mar de wedstryd wie noch lang net ferlern. It rûn efkes oars;…..12-0.

Harlingen DA1 – SDS DA2
SDS DA2 WINT WEL VAN DE KOPLOPER
Harlingen was ongeslagen, fier “boppe oan” en op weg naar het kampioenschap.
Zaterdag 20 maart komt SDS DA2 op bezoek. Middenmoter, thuis met 0 – 6 verloren, dus eigenlijk kansloos uit in Harlingen.Maar voetbal=voetbal en dus kan het ook wel eens anders. Na een kwartiertje spelen maakte Harns hun 1e doelpunt. Maar SDS was niet de mindere ploeg. Onze gastspeelster Janneke, speelde een puike pot voetbal en door collectieve arbeid bleef het tot de rust 1 – 0. Maar SDS “rook” dat er iets te halen viel. En sterke verdediging(Neeltje, Marije de Vr, Marije H, Mette) liet zich niet meer gek maken. Sietske werd gekoppeld aan de spits van Harns en deze had de rest van de wedstrijd niets meer te vertellen. Maar ging het achterin effe anders, dan zette Jildou de sprint in en werd het gaatje weer gedicht. Middenvelders(Sieta en Myriam) werken zich stevig in het zweet, en moesten soms stevige botsingen incaseren. Maar “Jits-spits” en Tessa wisten na wat gerommel voorin toch al gauw het verschil te maken. Tarina had een rustig potje, en deed wat ze al tijd al doet gewoon keepen als een rots in de branding. Maar met Tryntsje als vast aanmoedigingspunt, en breede steun van Geeske en Sjoukje (die hun potje al meegepakt hadden bij DA1, nog bedankt famkes)
werd de eindstand gezet op 1 – 3.
Het was een wedstrijd van hoog nivo, grote klasse en geweldige werklust. Kortom met recht kan je zeggen, SDS DA2 is STERK-DOOR-SAMENSPEL.
Famkes bedankt, ik heb genoten van een onvergetelijke pot voetbal.
Tot zaterdag om 13:15 dan gaan we naar LSC in Sneek.
hoihoi Andre.

SDS B1 – Heeg B1

Op voorhand moest SDS het doen zonder Wouter Jan en Marcus, in de voorbereiding had een van de spelers een tijdsprobleempje……
Dat laatste zorgde ervoor dat er op het laatste moment nog een aanpassing in de opstelling moest worden gedaan. Om 10.20 werd er onder leiding van dhr. Bruinsma afgetrapt en kon het aftasten beginnen. In de 9e minuut was Heeg echt even gevaarlijk, maar keeper Gerrit en de lat hielden de nul voor SDS.
Een door Heeg opgezette aanval werd niet goed aangepakt, waardoor Heeg in de 18e minuut de 0-1 op het scorebord kon laten aantekenen. Een corner in minuut 23 en het vrijlaten van hun gevaarlijke spits zorgde voor de 0-2. Dit was tevens de ruststand, twee doelpunten lullig tegen, maar de partijen waren nog redelijk in evenwicht.
In het begin van de tweede helft, nu met Christian op keep, kwam SDS behoorlijk onder druk met de wind tegen. In deze fase wist Heeg de voorsprong uit te bouwen naar 0-3, weer door hun spits, 47e minuut. Hierna was SDS beter in staat om ook naar voren te voetballen, Heeg bleef echter de betere kansen houden.
Als meevoetballende keeper wist Christian de schade beperkt te houden en ook stonden de vizieren van Heeg soms niet echt scherp. Een ongelukkige situatie in de 67e minuut zorgde ervoor dat een eigen doelpunt leidde tot 0-4, tevens eindstand.
Hoewel SDS regelmatig met druk naar voren wist te voetballen, m.n vanaf de zijkanten, was ze vandaag niet staat om echte kansen te creëren, het grote verschil met Heeg. Daarom ook terechte winst voor de gasten, verdere details zijn intern besproken. Volgende week thuis tegen Sleat B1 weer nieuwe kansen….
PS: had uw verslaggever nog wel last van een ‘Kemkertje’: Op een gegeven moment in de tweede helft kwam Heeg over rechts vrij voor de uitkomende keeper, deze werd ‘verschalkt’ met een lobje / stiftje. Deze reporter telde hem al, draaide zich om voor notities en zo merkte hij niet op dat de bal naast ging en meende dat de eindstand 0-5 was….. Dit konden we gelukkig uit het nieuws houden, de media waren vandaag niet op de Skoalleseize aanwezig, en een echte baanwisseling kon uitblijven…..
Webmasters: dit bericht mag deze keer best wel anoniem geplaatst worden, ha ha……
Ab

Útslagen en de nijste standen binne te finen op www.voetbal.nl!