Ut- en ferslaggen 24-9

Seleksjes sneon 24-9
23 september 2011
Weppers snein 25-9
25 september 2011

Mail de útslach, in koart ferslach, foto’s, doelpuntenmakkers, bijsûnderheden, eigenaardichheden, apartichheden, nuverheden en oare wissichheden nei dizze adressen en skilje de útslach efkes troch nei de kantine: 0515-331700 

9:00 SDS D1 – Heerenveen D3  3-2
9:00 SDS E1 – Scharnegoutum’70 E1  3-2
9:00 SDS E2 – OudegaHJSC E1  1-10
10:10 SDS E5 – CVVO E7  11-1
10:10 SDS F2 – TOP’63 F1  4-1
10:15 SDS C1 – Harlingen C1  9-0
11:10 SDS D3 – Oosterlittens D2  0-8
12:00 SDS 4 – Jubbega 2  0-3
12:30 SDS F4 – Workum F7  4-2
14:30 SDS 1 – VVI 1  1-0
14:30 SDS 3 – TOP’63 2  2-4
9:00 Workum C2 – SDS C2  10-0
9:00 Scharnegoutum’70 E3 – SDS E3  12-0
9:00 Irnsum F3 – SDS F3  5-1
10:30 Bakhuizen A1 – SDS A1  2-3
10:10 Berlikum SC MC1 – SDS MC1  4-0
11:30 Makkum B1 – SDS B1  9-1
12:15 LSC 1890 D4 – SDS D2  1-0
12:40 LSC 1890 E10 – SDS E4  1-2
14:30 Heeg/IJVC DA1 – SDS DA1  3-0
14:30 Fean’58 2 – SDS 2  0-0
14:30 AVC 3 – SDS 5  2-7
14:30 Zeerobben DA1 – SDS DA2  7-0

Punten
34 punten helje as klup hjoed dat like ús wol wat. Dan soene wij as wepmasters super tefreden wêze. It skeelde ien oerwinning. Totaal binne der 31 punten helle. Wij binne hast super tefreden.

SDS 1 – VVI 1     1-0
Fan hearren en sizzen. Fertsjinne? No nee, net echt. SDS kaam nei amper in minút al op 1-0 troch Jacob van Wieren.  Nei dat doelpunt wie it VVi dat oanfoel en SDS dat efterút leunde. En dat lêste dat diene se goed, want it bleau 1-0. Mei tank oan Jaap Toering dy’t yn minút 100 in geweldige rêding die. Trije hiele moaie punten.

’t Fean ’58 2 – SDS 2 0-0
SDS 2 helle juster mei de 0-0 tsjin ’t Fean ’58 syn earste punt. It lêste heal oere spile SDS tsjin 10 man, dus der hie wol iets mear yn sitten.

SDS 3 – TOP ’63 2 2-4
By de rêst mei 2-0 foar stean en dan mei 4-2 de bitebrêge opgean klinkt net goed.
Pieter makke de 2 SDS-doelpunten.

AVC 3 – SDS 5     2-7
WEERGALOZE MIDDAG PETER SYBESMA !!!!!!
Op deze mooie nazomermiddag moest SDS-5 aantreden tegen het altijd lastige AVC.
Op een schitterend kunstgrasveld, volgens mij het beste van Friesland, gaf SDS-5 een voetbalshow weg van jewelste.
We starten in de volgende opstelling:
Doel: Gert-Jan, weer niet de nul, Hiemstra
Verdediging: Hans, Why Not, van der Schaar
Lieuwe, Bridge on te River, van der Brug
onny, De Spijker, Wagenaar
Pieter, HAK, Groenveld
Middenveld: Rudy, ik wordt steeds sneller, Dykstra
Ids, onverzettelijk en wordt steeds jonger, Boersma
Wichard, Satelliet, Deinum
Gerlof Jan, Slomotion, Hofstra
Voorhoede: Peter, Duobouw, Sybesma
Harm-Auke, POMMY, Dijkstra
Wissels: Jelte, ik haat kunstgras, De Boer
Willem, ik kom uit Franeker maar rijd via Oosterend over Franeker terug naar Sexbierum, Veenstra
Bertus, er was vandaag geen kaatsen, Bootsma
Erwin, ik ben beter dan Ewoud, de Boer
Na de speech van leider Jappie, vanwege een
voedselvergiftiging nootgedwongen langs de kant, nam SDS het heft gelijk in handen.
Vanaf de aftrap van de tegenstander zetten we gelijk druk en dat resulteerde al in de 2e minuut in een 1-0 voorsprong. Wichard kreeg de bal van Ronny op de as van het veld en kapte zijn man uit en gaf een geweldige steekpass op Peter die alleen op de doelman van AVC af kon.
Beheerst ronde Peter dit af 0-1
Hierna kregen we kans op kans maar helaas faalden we in de afronding en zoals zo vaak kregen we het deksel op de neus.
Hampie verspeelde knullig de bal en AVC wist wel raad met dit buitenkansje 1-1
Gelukkig hadden wij Peter in de ploeg en 2 minuten later maakte hij op weergaloze wijze, zoals hij vroeger bij SDS-1 deed, 1-2
Vanaf de rand van de zestien poeierde hij de bal in de uiterste hoek.
Dit was tevens de ruststand.
Na de thee, en 2 wissels was er maar 1 ding duidelijk, SDS zou gaan winnen alleen was de vraag met hoeveel.
AVC ging druk zetten en speelde achterin 1 op 1 en dat speelde ons enorm in de kaart.
Nadat Harm-Auke 6 kansen had gemist, liet Wichard zien hoe het wel moest, alleen vanaf eigen helft passeerde hij de keeper en bracht de 1-3 stand op
het bord.
AVC gaf nog meer ruimte weg en Rudy stelde Peter na de zoveelste counter instaat de 1-4 te maken.
Peter tekende ook voor de 1-5 na een mooie combinatie met Wichard.
Hampie maakte de 1-6 na een schitterende 1/2 met Peter en Peter maakte hierna zijn 5e van de middag en schoot de 1-7 binnen. Er waren nog 5 minuten te gaan en wij verslapten iets, hierdoor kon AVC nog 1 keer tegen scoren 2-7. Na het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende clubscheids Piet Bierema konden we met 3 punten en een voldaan gevoel richting Oosterend. De conclusie van deze middag was dat er zeer veel voetbal in SDS-5 zit en dat we een leuke mix van jong en oud hebben met een uitmuntende doelman. Wie weet waar dit toe kan leiden dit jaar. De sfeer zit er goed in en we zijn bereid om voor elkaar te werken en coachen elkaar op een positieve manier, dat zie je niet
overal meer.
Toch wil ik nog even stilstaan bij de prestatie van PETER SYBESMA, deze jongen heeft een paar jaar niet op het veld gespeeld maar alles opgespaard tot vanmiddag, 5 maal scoren
en 1 assist, wat een klasse en ik hoop dat we dit jaar nog meer van dit soort wedstrijden krijgen.
Volgende week treffen we SSS uit Marssum, een onbekende tegenstander maar goed WIJ ZIJN VOOR NIEMAND BANG!!!!!!!
Groet,
Wichard , Satelliet, Deinum

Zeerobben Da 1 – SDS Da2
Twa W’s wiene net genôch om de tredde W te realisearjen. Nei 90 minuten wiene it de tredde eFFen dy’t fan tapassing wie. Freaslik Flatteard Ferlies.  De froulju fan SDS namen yn dizze wedstriid it foartou en spilen de earste 30 minuten prima mei kânsen om 0-3 of 0-4 op it boerd te krijen.
Dochs stie it bij skoft 5-0 foar Zeerobben. 5 hast gelike doelpunten yn koarte tiid foar it skoft wêrbij de flugge yndividuele klasse fan in pear Zeerobben spylsters beslissend wiene. Op snelheid dwers troch it sintrum kamen se 7 kear frij foar Amarins. Dy koe twa kear skitterjend rêde mar 5 kear net.
Nei de limonade wiene de ploegen oan elkoar weage mar de echte krêft ûntbruts foar om te skoaren. Wol wer kânsen mar helaas wer twa tsjin. Nettsjinsteande it ferlies meie se tefreden wêze oer it betiden goeie spul.

Bakhuizen A1 – SDS A1 2-3
SDS A1 had 3-2 wun fan bakhuizen A1
doelpuntenmakkers: jesse vd weide, sjoerd de vries en jonathan O. Segura.
groeten hendrik

C1 houdt de nul
Prachtig combinatievoetbal, strijd en lef zorgde wederom voor een verdiende overwinning voor de zwartbroeken uit Easterein e.o..
De toeschouwers langs de lijn genoten en in de tweede helft werd door de deskundigen onder hen geconstateerd dat de keeper vandaag niets bijgeleerd had. Toch is zo’n wedstrijd voor een keeper lastig, je moet er wel staan als die ene bal komt: En hij stond er! Dus C1 naar huis met de eerste nul van dit seizoen op zak! Watze Jacob tekende voor vier mooie goals. Klasse spits! Pieter  dacht achteraf dat zijn goal de mooiste was, nou oké dan: De mooie dribbel langs drie man mag en de keurige afronding mag dat predikaat hebben vandaag! Eindstand 9 – 0. Nu op naar Terschelling. 
Tjerk

SDS E1 – Scharnegoutum E1    3-2
In moai, mar foaral spannend potsje fuotbal. SDS kaam wol op 1-0 mar foar it skoft kaam Scharnegoutum op 1-2 foar. Kânsen oer en wer, mar mei hurd wurkjen en goed keeperswurk krige SDS gjin doelpunt mear tsjin. Oarsom just, SDS makke toch twa doelpunten troch skitterjende foarsetten op de twadde peal wêr’t de spits twa klear stie om yn te koppen.  Moai dien jonges, jim stiene der as in echte ploech!
Aant

LSC E10 – SDS E4    1-2 
SDS E4 hat 1-2 wûn tsjin LSC.
Drege pot, grutske lieder.
Groetnis,
Folkert