Sneon 28-9-2019

Weppers freed 27-9-2019
27 september 2019
Weppers moandei 30-9-2019
30 september 2019

Hawwe jim wat aardichs te melden oer je wedstriid, in ferslach of oars wat aardichs, mail it dan nei aant@vv-sds.nl en/of willem@vv-sds.nl.

09:30 ST SDS/Nijland JO13-2 ST SDS/Nijland JO13-1 1-1
09:00 ST SDS/Nijland JO15-1 Leovardia JO15-1 1-7
09:00 SDS JO10-1 Akkrum JO10-1
10:00 SDS JO19-1 Blauw Wit ’34 JO19-2 2-0
10:00 SDS JO9-1 AVC JO9-1
10:35 ST SDS/Nijland JO17-1 Annaparochie St. JO17-1 1-3
11:00 SDS Mini SDS League
12:00 SDS 2 Veenwouden SC 2 1-0
12:30 SDS VR1 Harlingen VR1 g.n.t.
14:30 SDS 1 Scharnegoutum’70 1 1-1
14:30 SDS 5 SSS’68 3 4-3
08:45 Blauw Wit ’34 JO11-3 SDS JO11-1
09:00 Arum/Stormvogels ’64 JO17-1 ST SDS/Nijland JO17-2 5-1
09:00 FVC JO8-2 SDS JO8-1 5-7
10:00 TOP’63 JO19-1 SDS JO19-2 5-1
10:15 Zeerobben JO12-2 SDS JO12-1 3-4
11:05 SJO Oudega/HJSC/Heeg JO15-2 ST SDS/Nijland JO15-2 5-3
11:30 Friese Boys MO19-1 SDS MO19-1 g.n.t.
14:30 ONS Sneek 3 SDS 3 1-8
14:30 Oeverzwaluwen 4 SDS 4 5-3

SDS 1 – Scharnegoutum 1      1-1

SDS en Scharnegoutum delen de punten
SDS hield een punt over aan de rommelige en harde derby tegen Scharnegoutum (1-1) en daar mocht het blij mee zijn. SDS begon goed, maar kwam na een half uur ongelukkig op achterstand. De gasten kregen daarna kansen om de score uit te bouwen, maar na een rode kaart voor Scharnegoutum maakte SDS gelijk. In de fase hierna probeerde de thuisclub de winst te pakken, maar Scharnegoutum hield zonder veel problemen stand.
Het waaide zaterdag flink in Oosterend, maar niet zo hard dat goed voetbal onmogelijk was en SDS kreeg al snel twee mogelijkheden om de score te openen. Lourens van der Pol kopte een voorzet van Habtamu de Hoop over en een schot van Matthijs Postma was wel hard, maar ook te hoog. Verder gebeurde er niet veel in de wedstrijd en beide teams voetbalden niet heel gemakkelijk. Er ging vooral heel veel fout en grote kansen werden er dan ook niet gecreëerd.
Na een half uur mocht Scharnegoutum een vrije trap nemen en van grote afstand werd deze voor de goal gegooid, maar de bal leek over iedereen heen te zeilen. Leek, want op de achterlijn kreeg Johannes Wierda met een sliding zijn voet tegen de bal, die vervolgens omhoog ging en door de wind en wat effect in het doel viel. Een schier onmogelijke en zeer ongelukkige 0-1, die letterlijk en figuurlijk uit de lucht kwam vallen.

Jaap kin der krekt net by (foto Henk Bootsma)
Kort voor de rust leek het nog erger te worden , maar gelukkig schoot dezelfde Wierda een voorzet vanaf de rechterkant richting Scharnegoutum. SDS ontsnapte en deed dat na een uur spelen weer, toen keeper Jaap Toering bij een snelle uitbraak invaller Mark Boschma van scoren afhield. Kort hierna kantelde de wedstrijd in het voordeel van de thuisclub, toen Lourens van der Pol eindelijk eens aan zijn bewaker Gert van der Meer ontsnapte. Van der Pol omspeelde doelman Gert-jan van den Berg, maar werd vervolgens hard tegen de grond gewerkt, door Van den Berg of van der Meer (of beide).

Is it Van der Berg of Van der Meer? (foto Henk Bootsma)
Hierna volgde opstootje nummer zoveel en dus moest de scheidsrechter eerst dat brandje blussen, voordat hij keeper Van den Berg (spits Gijs Vaessen nam zijn plaats in) alsnog met een rode kaart van het veld stuurde. De vrije trap die hierop volgde werd een prooi voor Erik Haitsma, die wel raad weet met zulke buitenkansjes. Het was niet zijn beste vrije trap, maar gelukkig was er een speler van Scharnegoutum die de bal van richting veranderde en de 1-1 hobbelde langs keeper Vaessen in het doel.
Scharnegoutum beklaagde zich nog bij de scheidsrechter over een overtreding kort voor de gelijkmaker en dat was te begrijpen. Ze kregen naast de rode ook nog vier gele kaarten en waren dan ook niet altijd even blij met de zeer jonge leidsman, die overigens helemaal niet onaardig floot. Scharnegoutum speelde verder in een 3-4-2 formatie, maar het werd steeds meer 5-2-2 en het was een heel karwei voor de thuisclub om een gaatje te vinden. Een paar keer leek het gevaarlijk te worden, maar grote kansen bleven uit en SDS moest dan ook genoegen nemen met een puntje. Volgende week ontvangen we promovendus Makkum.
Douwe
Op dizze Facebookside fan Henk Bootsma kinne jim alle foto’s fan de wedstriid fine.

Pupillen fan de wike


Reinder Bootsma en Evan de Jong woene as pupil fan de wike nei ôfrin op de foto mei Luuk van der Schaar. Dêr hiene se hiel lang neist sitten yn de dug-out en boppedat is Luuk de buorjonge fan Evan

ONS Sneek 3 – SDS 3 1-8

Verslag “uit mijn hoofd” gemaakt, administratie en notities liggen waarschijnlijk nog in Sneek.
Op ’t prachtige nieuwe hoofdveld van ONS, moesten we ’t opnemen tegen ONS 3. Voor ons was ’t 2e van ONS bezig, een zeer goed voetballende, jonge ploeg, dus we konden aan de bak was de eerste gedachte.
Het zou net iets anders uitpakken.
De thuisploeg “is nog niet op elkaar ingespeeld”, wij stonden erg goed te voetballen en het zou een makkelijke overwinning worden, met hier en daar erg goed, verzorgt spel.
m
Met de rust stonden we 0-4 voor en had Marten eigenlijk nog niet 1 x hoeven “op te treden”. Voorin creëren we veel kansen, het middenveld stond sterk en degelijk te voetballen en achterin zijn de backs sterk bezig en ’t centrum staat  geconcentreerd en rustig.
In de rust zat Jelmer wat stilletjes in een hoekje, iets wat eigenlijk een unieke beleving is, want normaal heeft hij ’t hoogste woord. Maar ja, we stonden 0-4 voor, en de spits heeft nog niet gescoord, wel diverse mogelijkheden gehad, dan wordt je wat stil uiteraard. Maar de stilte werd verbroken met de belofte dat hij ’t de 2e h beter zou doen. En die belofte kwam uit. 3 x scoren in de 2e helft, een zuivere hattrick.
Noemenswaardig nog om te vermelden is de fantastische assist van Marten, voor de uittrap Jelmer schreeuwen, een lange, verre uittrap en Jelmer anticipeert perfect en scoort.
En uiteraard de goal van Inne, waarschijnlijk in de Cs of Bs voor het laatst gescoord, en wat is het dan fijn dat je ouders van dit heugelijke feit getuige zijn. 😉
Of zoals later in de box ge-oppert werd, voor het eerst scoren op het grote veld, in een grote goal. 🙂
Een klinkende 1-8 overwinning, grote vreugde in de kleedkamer, de meeste hadden nog nooit zo dik gewonnen in de senioren, met de sfeer zit ’t bij ’t derde wel goed. En bovendien was ’t voetbal goed.
Doelpunten makers, Jelmer 3 x, Skelte 2x, Inne, Jildert, Watze.

Boudewijn Kramer

SDS 5 – SSS ’68  4-3

In swierbefochten oerwinning. Doelpunten fan Henk, Robert, Peter en in e.d.

SDS JO19-1 – Blauw Wit JO19-2

In een spannende pot thuis tegen een technisch begaafde tegenstander trekt JO19-1 -tegen Blauw Wit 19- 2 2-0 over de streep👍

SDS JO17-1 – St Annaparochie JO17-1

St.Annaparochie JO17-1 was een tikje te groot voor SDS JO17-1. De eerste helft kwamen we 0-2 achter te staan. De 2e helft ging een stuk beter, meer inzet en druk dwong een vrije trap af die fraai werd ingeschoten. Helaas toch vrij snel daarna een tegendoelpunt. Eindstand 1-3. Volgende keer beter.

SDS/Nijland 13-1 – SDS/Nijland JO13-2

De Clash tusken de twa SDS/Nijland teams waard holden yn Nijlân. Einstân 1-1. Fan SDS JO13-1 hoege wij gjin ferslach te ferwachtsjen. Dy fûnen it in teloarstellende einstân nei in minne pot fan harren kant. Mar miskien binne se bij SDS/Nijland JO13-2 wol hiel tefreden. Harren ferslach:

Vandaag speelde ST Nijland/SDS Jo13-2 2 tegen ST Nijland/SDS Jo13-1 in Nijland.

Iedereen kennen elkaar natuurlijk en dat maakte het extra spannend. De trainers hamerden om zeer fanatiek te spelen en duels niet uit de weg te gaan. Een speler van JO13-2 gaf aan dat hij zijn “maten” niet wilde aanpakken, maar de leiders wilden volle 100% inzxet van iedereen.

Dit team speelt dit seizoen voor het eerst op het grote veld en dit is enorm wennen. Tel daarbij op dat het een ST team dus ook samen gewerkt moet worden met nieuwe teamgenoten.

Dit gaat allemaal perfect onder Mente en Pier. Ze hebben de wind er goed achter.

De speler die aangaf zijn  “maten “te willen sparen was desondanks op het veld heel erg actief en speelde zijn beste wedstrijd tot nu toe. Klasse.

Dat geldt trouwens voor het gehele team.

Vor rust waren de beste kansen voor JO13-2 maar JO13-1 scoorde net voor rust door een scrimage voor de goal. Na rust werd de stand gelijk getrokken door een goal van Tim en hadden er nog wel 1 of 2 ingekund. Ook JO13-1 kreeg zijn kansen maar maakte deze ook niet.

Zo kreeg elk team een punt. De jongens baalden en voelden dat er meer in gezeten had en dat is een goed teken. Opmerkelijk om te zien dat er in een paar weken zoveel progressie is geboekt.

Ga zo door.

FVC JO8-2 – SDS JO8-1

Ook de eerste uitwedstrijd in de competitie is gewonnen door Jo8. FVC Jo8-2 werd verslagen met 5-7.
Groet Ronny en Frans Pyter

G.n.t.

SDS Vr.1 – Harlingen Vr.1 gie net troch. Harlingen hie te min froulju. Ek de wedstriid tusken de SDS MO19-1 en dy fan Friese Boys(girls) MO19-1 gie net troch.