Kompetysje-yndielingen 2019-2020

Hjoed hat de KNVB de nije kompetysje-yndielingen foar it nije seizoen 2019-2020 bekend makke. Sy steane allegear op Voetbal.nl. Hjirûnder kinne je se ek fine. De kompetysje fan SDS 1 is hielendal wis en de rest is noch foarlopich.
De JO15 is noch net yndield neffens Voetbal.nl, dus dat sil letter wol komme.

SDS 1

SDS 1 mei kommend seizoen wer ris wat faker nei de polder mei sawol Willemsoord, Tonego en SVM yn dizze 3e-Klasse:
1. CVVO
2. DWP
3. vv Heeg
4. Heerenveense Boys
5. Makkum
6. Oeverzwaluwen
7. Oudehaske
8. Scharnegoutum
9. SDS
10. SVM
11. SWZ Boso Sneek
12. Tonego
13. Willemsoord
14. Workum

SDS Vr.1

De froulju fan SDS Vr.1 kinne harren fêst wol fine yn dizze yndieling fan de 4e-Klasse:

1. Dronrijp/Foarút Vr.1
2. GAVC Vr.1
3. Harlingen Vr.1
4. Mulier Vr.1
5. NOK Vr.1
6. Oudega Vr.1
7. QVC Vr.1
8. Scharnegoutum Vr.1
9. SDS Vr.1
10. Stiens Vr.3
11. SWZ Boso Sneek Vr.2
12. Zeerobben Vr.1

SDS Vr.2

1. sc Bolsward Vr.3
2. Dronrijp Vr.2
3. Oosterlittens Vr.2
4. SDS Vr.2

SDS 2

SDS 2 hat kommend seizoen allinnich mar Fryske ploegen yn de kompetysje:

1. Drachtster Boys 3
2. DWP 2
3. Hardegarijp 2
4. Heeg 2
5. Leovardia 2
6. Minnertsga 2
7. ONT 2
8. Rijperkerk 2
9. SDS 2
10. Stiens 2
11. Veenwouden 2
12. Workum 2

SDS 3

De mannen fan SDS 3 kinne yn it nije seizoen oeral wol op de fyts hinne:

1. Arum/Stormvogels 2
2. Bolsward 3
3. sc Franeker 4
4. IJVC 2
5. Makkum 3
6. Oeverzwaluwen 3
7. ONS 3
8. SDS 3
9. Tzum 1
10. Waterpoort Boys 3
11. Workum 3

SDS 4

De mannen fan SDS 4 sille wiis wêze mei dizze kompetysje-yndieling:

1. Bakhuizen 2
2. Heeg 3
3. HJSC 2
4. IJVC 3
5. Nijland 4
6. Oeverzwaluwen 4
7. QVC 3
8. Scharnegoutum 4
9. SDS 4
10. SWZ Boso Sneek 2
11. TOP ’63 3
12. Workum 4

SDS 5

De mannen fan SDS 5 moasten ôfrûne seizoen as SDS 3 4 kear nei Ljouwert en sille der wiis mei wêze dat sy kommend seizoen mar 2 kear nei de haadstêd hoefe:

1. sc Bolsward 5
2. sc Franeker 6
3. Leeuwarder Zwaluwen 10
4. Leovardia 6
5. Makkum 4
6. Mulier 2
7. ONS 5
8. Scharnegoutum 5
9. SDS 5
10. SSS ’68 3
11. Tzummarum 2
12. Zeerobben 4

SDS JO19-1

Foar trainer Henk Mulder sitte hjir genôch bekende klups tusken tochten wy sa:

1. Sint Annaparochie JO19-1
2. sc Berlikum JO19-1
3. Blauw-Wit ’34 JO19-2
4. SF Deinum JO19-1
5. LAC Frisia JO19-1
6. FVC JO19-1
7. Irnsum JO19-1
8. Leeuwarder Zwaluwen JO19-2
9. MKV JO19-1
10. SDS JO19-1
11. SJO DFC JO19-1

SDS MO19-1

Foar de MO19-1 in lytse kompetysje mei in elts gefal twa ‘boys’:

1. SF Deinum MO19-1
2. Friesche Boys MO19-1
3. LAC Frisia MO19-1
4. Ropta Boys MO19-1
5. SDS MO19-1

SDS JO19-2

Foar it earst yn jierren wer ris in JO19-2 by SDS. Sy komme yn in alderaardichste kompetysje:

1. AVC JO19-1
2. sc Bolsward
3. GAVC JO19-2
4. sc Joure JO19-2
5. LSC JO19-3
6. ST Mulier/Arum/Stormvogels JO19-1
7. ST Mulier/Arum/Stormvogels JO19-2
8. SDS JO19-2
9. TOP ’63 JO19-1
10. Waterpoort Boys JO19-1
11. Zeerobben JO19-2

ST. SDS-Nijland JO17-1

1. Sint-Annaparochie JO17-1
2. Balk JO17-1
3. Blauw-Wit ’34 JO17-2
4. sc Bolsward JO17-2
5. sc Franeker JO17-2
6. LAC Frisia JO17-2
7. Leeuwarder Zwaluwen JO17-2
8. LSC JO17-2
9. SDS JO17-1
10. SJO DFC JO17-1
11. SWZ Boso Sneek JO17-1

ST. SDS-Nijland JO17-2

1. Balk JO17-2
2. sc Bolsward JO17-4
3. GAVC JO17-2
4. sc Joure JO17-4
5. LSC JO17-3
6. LSC JO17-4
7. SDS JO17-2
8. SJO Arum-Stormvogels JO17-1
9. SWZ Boso Sneek JO17-2
10. TOP JO17-1d
11. Workum JO17-2G
12. Woudsend JO17-1

SDS MO15-1

1. AVC MO15-1
2. AVC MO15-2
3. sc Berlikum MO15-1
4. sc Bolsward MO15-2
5. LAC Frisia MO15-2
6. Leeuwarder Zwaluwen MO15-1
7. Mulier MO15-1
8. Oosterlittens MO15-1
9. SDS MO15-1
10. Workum MO15-1

SDS JO13-1 en JO 13-2

SDS JO13-1 en JO13-2 sitte byelkoar yn de kompetysje:

1. FC Harlingen JO13-1
2. Mulier JO13-1
3. ONS JO13-2
4. Oosterlittens JO13-1
5. Scharnegoutum JO13-1
6. SDS JO13-1
7. SDS JO13-2
8. SJO Oudega/HJSC/Heeg JO13-1 G
9. SWZ Boso Sneek JO13-2
10. Workum JO13-1
11. Zeerobben JO13-2

SDS JO12-1

1. sc Bolsward JO12-2
2. Scharnegoutum JO12-1
3. SDS JO12-1
4. Tzum JO12-1
5. Workum JO12-1
6. Zeerobben JO12-2

SDS JO11-1

1. Blauw-Wit ’34 JO11-3
2. SF Deinum JO11-1
3. LAC Frisia JO11-4
4. GAVC JO11-2
5. Leeuwarder Zwaluwen JO11-3
6. Leovardia JO11-4
7. LSC JO11-2
8. MKV JO11-1G
9. Oosterlittens JO11-1
10. SDS JO11-1
11. SJO Warga-WWS JO11-1
12. Vlielandse Sport Vereniging ’31 JO11-1

SDS JO10-1

1. Akkrum JO10-1
2. IJVC JO10-1
3. Irnsum JO10-2M
4. LSC JO10-3
5. ONS JO10-1
6. QVC JO10-1
7. sc Bolsward JO10-2
8. SDS JO10-1
9. SJO Oudega/HJSC/Heeg JO10-1G
10. SWZ Boso Sneek JO10-2
11. Scharnegoutum JO10-1
12. Waterpoort Boys JO10-1

SDS JO9-1

1. AVC JO9-1
2. Beetgum JO9-1G
3. Harlingen JO9-1G
4. LAC Frisia JO9-3
5. Minnertsga JO9-1G
6. Oosterlittens JO9-1G
7. SF Deinum JO9-1
8. sc Berlikum JO9-1
9. SDS JO9-1
10 SJO Arum/Stormvogels JO9-1
11. SJO DFC JO9-1
12. SSS ’68 JO9-1G

SDS JO8-1

1. FVC JO8-2
2. FVC JO8-3
3. GAVC JO8-1G
4. Geel-Wit JO8-1
5. Irnsum JO8-1
6. LAC Frisia JO8-2
7. LSC JO8-2
8. Leeuwarder Zwaluwen JO8-2G
9. sc Bolsward JO8-2G
10. sc Franeker JO8-1
11. SDS JO8-1
12. Sint-Annaparochie JO8-1