In beskieden bijdrage fan SDS 5

Weppers moandei 17-10
16 oktober 2011
Weppers tiisdei 18-10
18 oktober 2011

Bij SDS 5 ha se de wyn der goed ûnder. Se moatte yn alle gefallen om bar in ferslach skriuwe. Harm Auke Dijkstra brûkt 1251 wurden om oan te jaan hoe goed se de saakjes foarelkoar hawwe en hoe goed de resultaten binne en wêr dat troch komt.
Gean der mar ris foar sitten en set de lêsbril mar op.

Verslag S.D.S 5 – Holwerd 3
 
Na de uitwedstrijd van vorige week tegen Blija wachtte ons zaterdag de topper tegen de nummer 2 Holwerd. De aanvang van de wedstrijd stond aanvankelijk om half 5 gepland maar omdat onze tegenstander niet kon werd de wedstrijd vervroegd naar 12 uur, en dat kwam ons ook niet gek uit. Mooi voor de wedstrijd van het 1ste en nu konden we ook nog lekker genieten van de niet onbelangrijke nazit, die bij ons altijd erg gezellig is!! Maar eerst moest er worden gevochten om onze koppositie te behouden en om weer een wedstrijd dichter bij de platte kar te komen!! We hadden weer een ruime selectie en daar zijn we op het moment erg blij mee: we zijn nu op donderdag meestal binnen 1 minuut weer uit de bestuurskamer en dat was vorig jaar wel anders! Vergeleken met vorige week waren Ids en Frans Piter erbij gekomen, was Ronny ‘gedegradeerd’ naar een wedstrijd met SDS 3 (ze hadden niet genoeg spelers bij SDS 3 en het is bij SDS zo dat als je (een keer) goed presteert, wil iedereen ineens (alle) spelers van je hebben…). Maar goed je moet elkaar natuurlijk helpen en misschien gebeurt het dit jaar andersom ook eens en gelukkig hebben we een gelijkwaardige en ruime selectie dus we blijven hoe dan ook altijd op volle sterkte! Ik werd zaterdagmorgen en wakker, keek naar buiten en wist het zeker, “we pakken vandaag weer 3 punten”, er kon niks misgaan: prachtig weer, ijzersterke selectie, mooie aanvangstijd, en wat ik vrijdag al had gezien: een prachtig veld om op de voetballen.
Meestal maken Jappie en ik op donderdag al even een opstelling, maar omdat Jappie er donderdag niet was, hadden we  afgesproken om wat eerder op het sportpark te zijn zodat we de opstelling en tactische concepten (ja dat hoort nu eenmaal ook bij een kampioensploeg…) door te nemen. Dit was na een paar minuten besproken want Jappie en ik zijn het vaak met elkaar eens en de opdrachten die we de spelers geven voeren ze altijd tot in de puntjes uit. We hadden de opstelling voor deze wedstrijd wat veranderd en speelden nu met 2 in plaats van 1 centrale middenvelder, dit had er ook mee te maken dat we vooraf dachten dat Christian nog niet alleen centraal kon spelen, want conditie heeft hij nog niet…Hij vertelde vorige week dat ie er aan zou werken, maar we hadden in de wandelgangen al gehoord dat ie deze week regelmatig ’s avonds met een koud flesje was gesignaleerd en dan word er natuurlijk geen conditie opgebouwd! Dus hadden we Wichard een positie laten zakken zodat hij Christian kon assisteren en onze super spits Peter Sybesma deed weer mee dus konden we ook wel met 2 spitsen spelen want die kan het in zijn eentje wel aan…De volgende toppers werden zaterdag door ons de 1e helft opgesteld:

Beste Keeper van SDS: Gert Jan
IJzersterke verdediging: Bertus, Tjeerd(c), Lieuwe Jan, Hans
Dynamisch middenveld: Willem, Christiaan, Wichard, Ype
Dodelijke voorhoede: Peter, Harm Auke
 
Normaal hoort Jappie ook bij die “dodelijke voorhoede” maar deze wedstrijd kwam voor hem te vroeg. Hij heeft deze hele week niet kunnen lopen vertelde hij, de reden was dat in de wedstrijd van vorige week tegen Blija, de centrale verdediger (een “varken” van 200 kilo) het nodig vond om Jappie van achteren te bespringen en dat kwam even wat te hard aan bij Jappie.
 
De wedstrijd
 
We begonnen weer ijzersterk en het was al snel duidelijk dat we gewoon wilden dat dit helemaal geen Topper zou worden, maar dat we gewoon over Holwerd wilden heenlopen! Na een klein kwartier kregen we een corner en die werd genomen door Wichard, die bediende Peter en die werkte vervolgens het leer met een mooi bekeken lobje tegen de touwen 1-0. Voor de wedstrijd had Hans vijf euro in zijn voetbalsok gedaan en die wilde hij (ja zo schijnt dat in de voetballerij wel eens vaker te gaan…) aan zijn tegenstander geven met de vraag of hij niet zijn best wilde doen, de man zei dat ie wel wilde meewerken, maar trok zich daar vervolgens weing van aan, na 25 minuten schoot hij de 1-1 binnen. Maar wij raken niet in paniek als we een tegenslag krijgen te verwerken en dus gingen weer vol gas om de voorsprong opnieuw te pakken. Peter werd na 35 min. spelen diep gestuurd door Christian en die kon na een lange sprint de bal weer over de kleine keeper heen spelen en we namen de belangrijke voorsprong weer! Peter wilde nog voor rust voor de beslissing zorgen en schoot in de laatste minuut van de 1e helft verwoestend hard de bal door doel én vangnet heen 3-1! Dit was Peter z’n tweede wedstrijd en na de eerste keer er vijf in te schieten staat hij na anderhalve wedstrijd al op 8 treffers, als ie zo doorgaat krijgt ie straks vanzelf een belletje van J. de Blaauw en wordt ie de oudste topscoorder allertijden van SDS 1!! In de rust wilden we nog wat compacter spelen zodat we het onszelf nog wat makkelijker zouden maken en werden er 2 wissels geplaatst, Ids voor Lieuwe Jan en Rudy voor Willem. De tweede helft leek gelijkwaardig, maar wij namen wat gas terug en speelden de bal lekker rond. Na zo’n 55 min. zetten we weer even wat aan en toen was het gelijk weer raak, ik hoef de naam niet weer te noemen, maar hij schoot zijn vierde van die middag binnen na een voorzet van Wichard. Jappie vond het een strak plan om hem een welverdiende publiekswissel te geven en wisselde deze topper nder groot applaus van het vele publiek voor Frans Piter. Ook na de wissel lieten we zien dat iedereen bij ons kan scoren, Wichard schoot, nadat hij een paar kansjes had gemist (hij was niet de enige…) de 5 en 6-1 binnen! Daarna werden we wat slordiger en er kwamen grote ruimtes op ons middenveld. In de rust hadden we dit besproken maar waarschijnlijk zat Wichard toen op de wc, die was namelijk niet meer op het middenveld te bewonderen maar als diepste spits…Christian liep daardoor de longen uit z’n lijf, gelukkig voor hem werd er ingegrepen en zakte Wichard weer wat naar het middenveld. Toen Christian weer op adem was en een keer mee naar voren ging, schoot hij ook nog de 7-1 binnen en dat was een beloning op zijn werk! Daarna ging het weer wat te makkelijk en kon Holwerd zowaar een paar keer schieten op Gert Jan. Dit vond hij niet erg, want hij had de trainingsjas al aangetrokken zodat ie het niet koud kreeg! Toch werd onze keeper op het einde van de wedstrijd nog 2x gepasseerd, dat was voor de statistieken 7-3! Na het eindsingaal stonden er weer 2 tevreden leiders en spelers, de koppositie wordt behouden en misschien laten (voor zover die er zijn) de concurrenten punten liggen! Na een paar x te hebben gebeld, was de conclusie dat wij dit weekend de grote winnaars zijn en uitlopen op de rest. Dit werd uitbundig gevierd in de kantine en het bleef nog lang gezellig (maar dat is het altijd met ons vijfde)! Volgende week hebben we vrij en de week daarna moeten we uit tegen Ternaard (ligt vlak bij Blija!)! Misschien moeten we deze verre reis maar met de bus, want er zullen vast supporters met ons mee willen!!!!! De buschauffeur is er al…Stoffel wil wel rijden heeft ie reeds aangegeven!
 
Groeten Harm Auke