Sneon 4-11-2017

Weppers freed 3-11
3 november 2017
Weppers moandei 6-11
6 november 2017

Hawwe jim wat te melden oer ien fan dizze wedstriden, of hawwe jim in leuke foto of ferslach makke, mail it nei info@vv-sds.nl en sds-nijs@home.nl. En appe kin fansels ek nei 06-55117582

 

18:30 Workum JO13-3 SDS JO13-2 3-5
20:00 SC Bolsward VR4 SDS VR2 o-1
21:00 Oldeboorn VR2 SDS VR2 0-2
09:00 SDS JO11-2 Minnertsga JO11-2G
09:00 SDS JO10-2 Joure SC JO10-4
09:00 SDS MO17-1  Oudega/HJSC/Heeg MO17-1  1-0
10:00 ST SDS/Nijland JO15-3 Tzummarum JO15-1  1-6
10:00 SDS JO9-2 Terschelling JO9-1  9-12
10:05 SDS JO13-1 SWZ Boso Sneek JO13-2  1-5
11:00 ST SDS/Nijland JO15-1 Nicator JO15-1  2-4
11:25 SDS MO15-1 Frisia MO15-1  5-0
12:45 SDS VR1 GAVC VR1  9-3
12:50 SDS JO17-2 Workum JO17-1  1-11
14:30 SDS 3 VVI 3  0-0
15:00 SDS 2 Zeerobben 2  0-1
21:30 SDS VR2 NOK VR2  0-9
08:45 Annaparochie St. JO11-1 SDS JO11-1  4-2
08:45 Franeker SC JO8-1 SDS JO8-1
09:00 Veenwouden SC JO15-1 ST SDS/Nijland JO15-2  3-1
10:00 SWZ Boso Sneek JO9-2 SDS JO9-1  3-9
11:15 Irnsum JO10-1 SDS JO10-1  5-0
12:15 Leovardia JO17-3 SDS JO17-3  9-0
12:15 Blauw Wit ’34 MO13-2 SDS MO13-1  2-1
12:30 Workum JO19-1 SDS JO19-1  2-1
14:30 Willemsoord 1 SDS 1  2-0
14:30 Scharnegoutum’70 3 SDS 4  0-2
15:00 Annaparochie St. JO17-1 SDS JO17-1  1-4

SDS 1

Gjin punten mei werom yn de bus. Wij freegje ús ôf hoe’t dit kin!

SDS 2 – Zeerobben 2

’t 2e moest gister tegen zeerobben 2 aantreden. Op papier een gelijkwaardige tegenstander, 3 punten minder als sds, dus het belang van deze wedstrijd was groot. De eerste 18 min leek het er op dat we redelijk grip op ze hadden, al creëerde we niet echt opgelegde kansen. Daarna werd Zeerobben iets beter, kwamen er soms gevaarlijk uit en Gertjan moest een aantal keer redding bieden.
Met 0-0 de rust in, en daar konden beide vrede mee hebben.
De tweede helft was eigenlijk niet goed, van beide kanten niet, bij Zeerobben weten ze niet wat buitenspel is, elk vlagsingaal werd met de nodige krachttermen bekritiseerd, en wij konden niet echt gevaarlijk worden.
Degene die scoord, wint de wedstrijd, dat was de conclusie.
Helaas, door een e-d-tje, werd dat Zeerobben.
Een gelijkspel had misschien wel terecht geweest, maar Zeerobben nam de punten mee en wij hebben weer geen punten thuis gehaald.
Volgende week een nieuwe kans, thuis tegen Makkum
Hopelijk kunnen we het publiek dan wat meer bieden, we kunnen veel beter dan dat we gisteren hebben laten zien, al was de inzet wel weer dik in orde.
Boudewijn Kramer

SDS VR1

Oer de tuskenstanden fan SDS VR1 wurde wij altiten fia twitter op de hichte holden. En lit dat no it alvetal wêze dat er flink op los skoart dit seizoen. Ek no wer in grutte útslach tsjin GAVC VR1.
1-0 Jeska
2-0 Tjitske
3-0 Seriette
4-0 Tjitske
5-0 Sieta
6-0 Sieta
7-0 Tjitske
7-1
8-1 Tjitske
9-1 Jeska
9-2
9-3 Einstân

SDS VR2


Freedtejûn hawwe sij yn Boalsert wer trije wedstriden spile.  SDS stiet op in moai twadde plakje. NOK is de kampioen.

Verdienstelijk punt SDS-3 tegen koploper VVI-3

Wat later dan u van mij gewend bent volgt hier het verslag van het derde. Afgelopen zaterdag stond voor het 3e de thuiswedstrijd tegen koploper VVI op de rol, een , wat later bleek, jong team met zeer veel loopvermogen. Omdat dit een kraker bij ons in de competitie was had de KNVB een officiële scheidsrechter naar Easterein gestuurd in de vorm van Harm-Auke Higler. En het moet gezegd worden, we hadden het minder kunnen treffen want hij floot een perfecte wedstrijd, als kritische aanvoerder geef ik hem een 8+ Omdat ik als aanvoerder zelden de toss win had dhr. Higler mij voor de wedstrijd verteld dat ie het fluitje in zijn rechterhand had achter zijn rug zodat ik de toss eindelijk kon winnen. Wat ie niet wist is dat we thuis speelden en dus de aanvoerder van de tegenpartij mocht kiezen, jammer voor mij en prettig voor Harm want nu kon ie een euro gebruiken. We hadden deze middag weer een ruime selectie, 16 man sterk dus 5 wissels. Jappie stond er deze middag alleen voor want Harm-Auke was in geen velden en wegen te bekennen. Gert-Jan was weer terug van een blessure en stond weer op de kist, zijn broer Auke had nog steeds last van zijn ingeklapte lever en moest helaas nog een keer verstek laten gaan. Tjeerd lag met griep op bed, Anco was officier van dienst in de bestuurskamer en de beide Wagenaartjes zaten op de Bahama’s. De waslijst met afwezigen was dus weer groot. Jappie slaagde er weer in om van het aanwezige sterren arsenaal een uitgebalanceerde opstelling te maken.
Doel  :  Gert-Jan
Achter : Ype-Harm-Pieter. Lieuwe-Ids
Midden : Gerlof. Jan-Wichard-Pieter-Peter
Voor : Willem-Robert
Vaste vlaggenist : Daan Boersma
Vanaf de aftrap werd duidelijk dat we stevig aan de bak moesten, VVI was een fitte en jonge ploeg war behoorlijk voetbal in zat. Na een aftastende beginfase namen de gasten het heft in handen met veel balbezit en mooi combinatievoetbal werd regelmatig onze 16 bereikt echter echte mogelijkheden leverde dit niet op. De beste kansen waren voor ons in de vorm van Robert en Peter helaas werden deze niet benut. Dat we blij waren met een brede reserve bank werd na een halfuur duidelijk, Gerlof-Jan en Robert moesten er geblesseerd af na 2 zware overtredingen van onze gasten. Iedereen kon zien dat deze overtredingen niet door de beugel konden en scheidsrechter Higler keurde dit dan ook niet goed en sprak de overtreders hierop aan. Dit tot volle frustratie van de leider van de tegenpartij, die man stond te vloeken en te tieren langs de kant dat het een lieve lust was, en toen Harm-Auke hem hier op aansprak ging ie nog meer te keer. Later op de middag hoorden we dat deze man eigenaar van een transportbedrijf in zijn dorp was en dat er de afgelopen week 3 maal een lading uit zijn oplegger was gestolen wat zijn gedrag dus verklaarde.
Kort gezegd : “ HOE WAS JOU WEEK ?? “
Nadat de gemoederen weer wat waren bedaard vervolgden we de wedstrijd, met Henk voor Gerlof en DYS voor Robert  verzorgd voetbal van beide kanten, helaas zonder goals. Na de heerlijke thee en de opbeurende speech van Jappie en enkele tips van scheidsrechter Higler, die in de rust bij ons kwam buurten, trokken we de 2e helft vol goede moed wederom ten strijde. Klaas van der Weg en Jan. Simon kwamen in de ploeg voor Willem en Ids, waarbij gezegd moet worden dat Ids met zijn bijna 60 jaar maar een helft wil spelen ,maar in deze vorm eigenlijk niet kan worden gewisseld, Hij speelde een ijzersterke 1e helft tegen een 2 maal jongere tegenstander, mijn complimenten. De 2e helft bood aan beide kanten meer ruimte omdat beide ploegen vol voor de winst gingen, er kwamen kansen over en weer. Gert-Jan redde 3 maal katachtig en de keeper aan de overkant kreeg ook het nodige te doen, Peter, Dys ( Dirk-Yde Sjaarda ) Henk en Wichard kregen kans op de openingsgoal maar het leder wilde niet tegen het net Pieter Lieuwe werd nog vervangen voor Hans die ook zeer verdienstelijk inviel. In de slotfase kregen wij de beste kans op de goal, Peter kapte heerlijk zijn tegenstander uit, snelde er van door, omspeelde de keeper en knalde snoeihard op de kruising. Het was jammer dat ie niet even opzij keek want DYS stond vogelvrij te wachten om het laatste zetje te geven. HELAAS. Winst zou ook wat te veel zijn geweest maar sneaky dit potje winnen was toch wel leuk geweest.    De beginstand zou ook de eindstand worden dus 0-0
Wij konden hier wel mee leven en de bestolen transporteur ook wel, echte een hand geven weigerde die evenals enkele spelers, zeer onsportief.
Conclusie van deze middag, mooi puntje, heerlijke pot met goed voetbal en een uitmuntend leidende scheids.
Volgende week moeten we maar weer eens 3 punten pakken wan met 1 overwinning, 4 gelijke spelen en 1 nederlaag stijgen we niet op de ranglijst.
Dit moet dan gebeuren tegen hekkensluiter Makkum-4
Ik houd u op de hoogte,
Wicky

St. Annaparochie JO17-1 – SDS JO17-1     1 – 4

Ferline wike hiene we tsjin de nummer twa VC Trynwalden in off-day. De earste helte dan, want mei rest wie de stan al 1-5. De linies te fier utelkoar en dertroch ferdiedegend net goed. Te faak bruke we wer de lange bal, wertroch us middenfjilders net oan de bal komme. Mar de twadde helte is wol wer folle better, we witte noch werom te kommen tot 4 – 5 en hast pakke we ek noch in puntsje. Al mei al wol in fertsjinne oerwinning foar VC Trynwalden.

Dochs hiene we wer in protte fertrouwen yn de wedstriid fan hjoed. We moaste spylje om 15.00u yn en tsjin St. Annaparochie. Mar wer begjinne we net goed. We joue de tsjinstander in hiel protte romte om te fuotbaljen en we winne hast gjin duel. Ja en fuotbalje kinne se wol, dit driget dus wer in drege midje te wurden. Der is 1 ploeg die fuotballet en sy meitsje dan ek hielendal terjochte nei in heal oere de 1 – 0. It sit us ek wol tsjin want we binne net allegeare like fit. Mark klaget oer syn rech en kin net folut gean. In ferfelende botsing, mei de koppen tsjinelkoar, tusken Hendrik en Sietze, hat tot gefolch dat Hendrik efkes letter net mear fierder kin. Geandewei de earste helte krije we wol wat mear grip op e wedstriid en witte foar rest de efterstan om te bugen yn in 1-2 foarsprong. Doelpuntenmakkers Steven en Kevin.

De twadde helte sette we sa troch at we de earste helte eindige binne. Of einliks noch better. Duels wurde wun, we bruke us middenfjild en St. Annaparochie kriget gjin kans mear om te fuotbaljen. De sterk spyljende Steven hat it behoorlik op syn heupen en sit oeral tusken mei syn lange stelten. Moaie oanfallen wurde op de matte lein en it is wachtsjen op de ferlossende 1 – 3. Hy wurde makke troch de alwer hiel sterk spyljende Kevin, nei knap foarbereidend wurk fan Steven. De oerwinning komt net mear yn gefaar en Stan wit der knap ek noch 1 – 4 fan te meitsjen. Wer in prima teamprestaasje. Eltsenien docht wat hy dwaan moat en giet it in kear net goed, dan wurdt der net seurt of negatyf dien. Moai om te sjen dat we mei it ynbringen fan de wiksels der beslist net minder fan wurde. Koartom: it wie wer genieten om de jongens te sjen fuotbaljen en der dogge we it foar !!!!!

Theo.

SDS MO 15-1

Vorige week dachten we de oorzaak gevonden te hebben van de verloren wedstrijden: het tijdstip van spelen. Alle wedstrijden die we na 11.00 uur ’s ochtends hadden gespeeld waren verloren gegaan en de wedstrijd vorige week om 9.00 uur werd gewonnen. Met een beetje angst stonden de ouders dan ook langs de lijn…… weer een wedstrijd om 11.25 uur, zou dat goed gaan?

Maar alle bezorgdheid was onnodig. Vanaf de eerste minuut gingen de meiden van SDS er vol voor en dat leverde na drie minuten al de eerst goal op voor Renske. Twee minuten later was het alweer raak door Silke en na twaalf minuten wist Larissa de goal te vinden, zodat de meiden met een 3-0 voorsprong de rust in gingen. Ook in de tweede helft waren de meiden scherp en voordat LAC Frisia het in de gaten had was het alweer raak, ditmaal door Marije. Na tien minuten was het Anieke die de goal vond en stond het 5-0 voor SDS.

De meiden gaan steeds beter spelen en weten elkaar steeds beter te vinden. Het spel wordt rustiger, stabieler en verzorgder. Iedereen wil voor elkaar werken en er wordt in het veld steeds beter gecoacht. De stijgende lijn is gevonden. Op dit moment staan de meiden 6e in de competitie, keurig in de middenmoot.

Groet,
Aukje Schellens
(regelmiep MO15-1)

JO15-1


SDS JO 15-1 spile in wedstriid tsjin Nicator JO 15-1. It is in spannend potsje en bij 2-3 efter krijt SDS in strafskop.  Helaas sjit Roan Lichthart de bal op de latte en kin Nicator dêrnei de 2-4 meitsje.
Foarôfgeand oan de strafskop wat opskuor, Want efter de rêch fan de skiedsrjochter rint de irritante keeper fan Nicator nei de bal en besiket foar de bal in “gat”  te traapjen sadat it lestiger wurdt om te skoaren. Op in gers fjild kin soks mar op in keunstgersfjild hat dat gjin sin en is boppedat in deasûnde om “ús keunstgers” te fernielen. Sietze Pieter de Boer, oanfierder fan SDS 15-1 sjocht dit en it makket him terjochte poer. Hij sil ferhaal helje foar dit irritante fernielsuchtige gedrach mar krijt in treau fan in oare Nicator spiler. Hij triuwt op de selde wize werom en krekt dat sjocht de skiedsrjochter…… In ûnterjochte reade kaart.
Hij hie in komplimint ha moatten omdat hij it fernielen fan it fjild tsjingie…..