Utslaggen 19-11

Seleksjes 19-11
17 november 2011
Weppers snein 20-11
19 november 2011

Mail de útslach, in koart ferslach, foto’s, doelpuntenmakkers, bijsûnderheden, eigenaardichheden, apartichheden, nuverheden en oare wissichheden nei dizze adressen en skilje de útslach efkes troch nei de kantine: 0515-331700. 

9:00 SDS D1 – Leeuwarden D1  2-1
9:00 SDS E2 – Sleat E1  1-14
10:10 SDS F1 – CVVO F2  0-5
10:10 SDS F4 – LSC 1890 F6  0-8
10:15 SDS C2 – Sport Vereent C2G  1-3
11:10 SDS D3 – Franeker SC D6  1-7
12:30 SDS 4 – Lions’66 3  g.n.t.
12:30 SDS MC1 – Annaparochie St. MC1  1-1
14:30 SDS 1 – Berlikum SC 1  1-5
14:30 SDS 3 – Franeker SC 2  2-2
9:00 Harlingen C1 – SDS C1  0-6
9:00 Franeker SC D4 – SDS D2  3-0
9:00 ONS Sneek F3 – SDS F2  1-1
10:00 OudegaHJSC A1 – SDS A1  1-1
11:30 TOP’63 E2 – SDS E3  12-0
10:15 Oosterlittens F3 – SDS F3  3-2
10:15 Balk E4 – SDS E4  0-2
11:00 Lemmer B1 – SDS B1  3-0
12:00 Veenwouden SC 2 – SDS 2  1-0
14:00 Robur DA1 – SDS DA1  2-2
14:30 Tzummarum 2 – SDS 5  1-4
   

SDS 1 – SC Berlikum 1 1-5
In swiere nederlaach foar SDS 1 yn dit “degradaasjeduel”. Berlikum wie feller as SDS en like better yn te sjen dat it dochs wol hiel wichtich is om sokke wedstriden te winnen. SDS 1 hat no noch 3 ploegen ûnder harren stean, mar it is opfallend dat sy fan al dizze 3(Berlikum, Minnertsga en Be Quick Dokkum) ploegen ferlern hawwe.
SDS 1 is nije wike frij en moat dêrnei noch út nei Balk en thús tsjin ’t Fean ’58 foar ’t it winterstop is.

SC Veenwouden 2 – SDS 2 1-0
SDS 2 gie op ‘e nij ûnderút. I
t slagge SDS 2 net om in fûst te meitsjen en krige allinnich op it ein fan de wedstryd noch in pear kânskes. Sy stienen doe al 1-0 efter en der foel gjin goal mear sadat SDS 2 op ‘e nij mei lege hannen stie.
Nije wike is SDS 2 ek frij. Sy meie dêrnei noch út tsjin ONS 3 en thús tsjin Blauw Wit 2.

SDS 3 – SC Franeker 2 2-2
SDS 3 spile de beste earste helte fan it seizoen mei knap kombinaasjefuotbal. Spitich genôch levere dit mar ien goal op(kopbal Pieter nei in knappe foarset fan Jentsje). Yn de twadde helte die it bliken dat de earste helte SDS 3 dochs wol aardich krachten kosten hie en SC Franeker 3 kaam út in penalty werom yn de wedstryd. Nei de 1-2 fiif minuten foar tiid like SDS 3 ek noch mei lege hannen te stean, mar lokkich genôch koenen sy noch ien kear harren rêch rjochtsje en makke Sytse Hibma knap de 2-2.
De earste helte biedt perspektyf foar de rest fan de kompetysje.

Tzummerum 2 – SDS 5 1-4
Neffens de flagger in regelmatige oerwinning foar koprinner SDS 5. De doelpuntenmakkers wiene Harm Auke, Peter Sijbesma, Jappie Wijnia en Willem Veenstra.
Harm Auke sms’t dit der fan: Sterke wedstrijd tegen allemaal jongens fan 2 meter! Natuurlijk heeft onze back gescoord (Willem), ik zelf de 0-2, Peter na een mooie assist van de berichtzender de 1-3 en Jappie de 1-4. Een fan de concurrenten gelijk dus volgende week weer een topper thuis tegen Franeker.

Mar it echte ferslach komt fan Willem Veenstra en jim kinne it hjir ûnder lêze:

Het was al weer een week geleden na de mooie overwinning op Beetgum.
Dus iedereen had er ook weer veel zin.
Maar in de kleedkamer was het al duidelijk dat er zoals bij Ajax twee kampen waren bij ons
Het Harmauke kamp en het Jappie kamp, maar toch zijn ze tot een opstelling gekomen.

Dan de wedstrijd we kwamen er al snel achter dat Tzummearum een fysieke ploeg was en de duels niet uit de weg ging. SDS daarin tegen begon wat lafjes aan de wedstrijd maar toch kwamen we al snel op voorsprong door Willem Veenstra die schoot weer op scherp 0-1. Maar daarna gebeurde er weinig, paar kleine kansjes maar stonden goed te spelen en naar 45 min blies de scheids af.

Na een goed gezet bakkie thee konden we beginnen met de tweede helft.
De tegen partij gingen nog fysieker spelen en speelden de eerste 10 min ook goed voetbal. Maar daarna lieten we zien dat wij ook wel konden voetballen (staan niet voor niets boven aan) en gingen de duels harder aan en met een mooie combinatie kon Wichard voor zetten en Harmauke binnen lopen 0-2. Wedstrijd gespeeld zou je zeggen maar niets is minder waar, we begonnen achterin wat fouten te maken en al snel werd het dan ook 1-2.
Nu moesten we weer aan de bak maar de tegen partij rook een punt en het plubliek ook.
Tzummearum kreeg vleugels maar zonder echt gevaarlijk te worden.
En toen mocht Jappie er in en liet meteen van zich horen, na een afgemeten voorzet van Wichard kopte Jappie de bal er in 1-3.
Nu moest tzummearum  nog aanvallender spelen en speelden ons dan ook in de kaart en Peter maakte daar dan ook snel gebruik van scoorde dan ook de laaste 1-4.
Dus waren de blauwe plekken het waard vandaag .

Was weer een goede wedstrijd en zijn weer voor elkaar door het vuur gegaan en van tweekampen niks meer te zien.
Volgende de week weer een nieuwe uitdaging tegen Franeker  de nummer 2, dus weer een topper.

Groetjes Willem Veenstra

Robur Da 1 – SDS Da 1  2-2
Jitske Plantinga en Sieta Tessemaker makken beide in doelpunt.

Harlingen C1 – SDS C1 0 – 6
Wederom een souvereine overwinning van de zwartbroeken uit Easterein e.o.. Hele mooie combinaties werden doeltreffend afgerond. Ook de keeper stond op het juiste moment, met steenkoude voeten, waar hij moest staan!  Na een aantal iets mindere wedstrijden staat het middenveld ook weer prima. Speciaal compliment voor verdediger Jan Fokko die steeds meer gebruik maakt van zijn fysieke kracht, prachtig! Lourens maakte o.a. een echte hattrick, WJ ronde een fantastische combinatie af en Jorrit schoot ééntje leep binnen, kortom 0-6. Het laatse kwartier stonden er tien SDS-spelers in het veld. De over het algemeen goed leidende scheids faalde volledig in zijn strijd het verbale geweld op de velden in Nederland uit te bannen. Wiebe maakte als aanvoerder een opmerking, kreeg een standje, liep naar achteren waar Remon aan hem vroeg wat er aan de hand was. Wiebes antwoord: ‘Niets.’ Niemand weet wat de scheids hoorde, maar Wiebe moest douchen, letterlijk om ‘niets’… Nog één winstpunt: vorig jaar haalde SDS C1 bij dezelfde scheids liefst vier rode kaarten, nu dus slechts 1. Ondanks nul verliespunten en een doelsaldo van +46 staan we nog steeds tweede.
Tjerk

Balk E4 – SDS E4 0-2
SDS E4 bewiist him mar wer as in echte middenmotor. De iene wike winne en de oare wyks ferlieze. Spitich genôch wurde de thúswedstriden hieltiten (krekt) ferlern. No spilen sy út tsjin Balk en kamen sy netsjes mei 3 punten thús. Giel Koenen en Tjerk Ebbinge makken de doelpunten.

Letter miskien wol mear……..