Evenementen in december 2022

Weppers freed 9-5
8 mei 2008
Weppers snein 11-5
10 mei 2008

Der binne hjoed noch wol aardich wat jeugdwedstriden. Bij de senioren set SDS 5 der nei hjoed in punt efter en sil SDS 2 besykje in goeie útslach del te setten yn Hurdegaryp.
Utslaggen en oare nijtsjes binne wolkom Maile kin nei
ús adressen

E3 heeft vanaf zaterdag drie matchpoints om kampioen te worden en ook nog allemaal thuis. Bij winst morgen om 09.00 uur kan de vlag meteen al uit. Zo niet dan kunnen we woensdag om 19.00 uur op herhaling. Stel dat het dan nog niet lukt dan moet het za 17 mei gebeuren. Eveneens om 9.00 uur thuis.
E.e.a. kan aangezien we gewoon tot nu toe alles gewonnen hebben. Maar verkoop de beer niet voor hij geschoten is, zegt een wijs gezegde, dus we zien wel en gaan lekker ballen!
Tjerk

    útslach
9:00 SDS D2 – Nijland D1  3-3
9:00 SDS E1 – CVVO E2 t.n.o.
9:00 SDS E3 – LSC 1890 E4  0-6
10:00 SDS F4 – QVC F4  4-2
14:30 Hardegarijp 3 – SDS 2 (zat)  1-1
14:00 Waterpoort Boys 4  – SDS 5  0-6
12:15 FVC C3 – SDS C2  13-4
10:00 Blauw Wit ’34 E4 – SDS E2  
11:00 Minnertsga F1 – SDS F1  1-1
9:00 Oosterlittens F3 – SDS F3  t.n.o.

SDS – Eems Boys 3 – 2 (tiisdei al spile)
Sds – Eems Boys de tweede wedstrijd in de nacompetitie was een fantastische wedstrijd. Jammer dat de wedstrijd twee min. voor het einde ontspoorde. Marcel Frankena en Gert Jan Hiemstra hadden het elftal heel goed staan.Ze lieten SDS niet als een gek aanvallen  omdat de Eems Boys een geweldige counterploeg is.De uitwedstrijden wonnen ze bijna allemaal.De eerste 20min. was helemaal voor SDS.In de 4de.min. had Tsjalling Sikma de bal al achter keeper Tjalma na een uitstekende voorzet van Hendrik de Jong. Hendrik was deze wedstrijd niet te stuiten en schoot in de 12de.min. in de korte hoek van het doel op de paal. Uit een lange bal van Henk Postma ging broer Mark en probeerde de bal er in te schieten. Keeper Tjalma was ver buiten het strafschop gebied en maakte hens. Dit was duidelijk rood, maar scheidsrechter Guldemond liet gewoon door spelen. Vlak daarna was Tsjalling weer dicht bij een doelpunt maar kreeg een slim zetje van een verdediger van de Eems Boys. De keeper kon de bal er net uit tikken. Dit gebeurde weer uit een voorzet van Hendrik. Mark Krist van de Eems Boys werd daarna meteen gewisseld.  Dit was een zeer verstandige zet van trainer Kees Bouma want hij werd zoek gespeeld door Hendrik. Hoeksema viel in. En de eerste de beste vrije trap schoot hij via de onderkant van de lat in het doel. Maar dit feest ging voor de Eems Boys niet door, want de bal was de doellijn niet gepasseerd.Gelukkig zijn erin de doelen van SDS geen lijnen te bekennen. Net voor het rust signaal schoot Herbert van Brugge de 1 – 1 .Dit is Eems Boys beste speler. SDS moest in de tweede helft weer van vooraf aan beginnen en ze deden dit geweldig.Schelte Anema viel in voor Siep Overal die zijn knie had verdraaid in de eerste helft. Eerst had SDS nog geluk een afstand schot van Eems Boys speler Verhoeve ging via de buitenkant paal naast. In de 47ste.min. kopte Hendrik raak uit een uitstekende voorzet van Schelte.Vlak daarna kopte Hendrik de bal nog bijna in het doel uit een doorkopbal van Tsjalling.Eems Boys kreeg tussendoor ook nog een paar heel goede kansen toen Verbrugge weer aan de bal was.Eems Boys kreeg ineens veel meer ruimte doordat SDS voor alles of niets begon te spelen en was hierdoor slecht aan het verdedigen.In de 66ste. Min. maakte Verbrugge zijn tweede doelpunt .(stand 2 – 2 ).Maar SDS gaf nog niet op. Jacob Klaas Haitsma kwam in het veld voor Mark. Hij viel goed in want hij haalde direct een bal van de lijn, weer een voortreffelijk schot van Herbert van Brugge.Het laatste kwartier was SDS de betere ploeg.Laatste man Harm Strembler werd nu ook aanvaller.Een strakke pars over de breedte van Erik kwam bij Harm (toen al een soort rechtsbuiten) terecht. Uit zijn voortreffelijke voorzet kopte Tjipke door naar Hendrik en deze schoot in de 88ste.min. het derde doelpunt voor SDS. Geen minuut later was Hendrik op weg naar het vierde doelpunt, maar hij werd vast gehouden in het strafschop gebied. Penalty. Scheidsrechter R. Guldemond liet echter door spelen. Toen brak de hel pas echt goed los. Hier wil ik verder niet over oordelen want dat komt de club SDS niet ten goede. Al met al een prachtige wedstrijd, hier stond weer een elftal. Ik heb weer genoten van SDS 1. Er was ook nog een zogenaamde supporter die begon de scheidsrechter uit te schelden.De scheidrechter waarschuwde dit figuur, als hij zo door ging hij er voor zou zorgen dat de club een boete kreeg. Nou zei deze zogenaamde supporter dan betaal ik deze zelf wel. Dit soort mensen moet op elk voetbalveld geweigerd worden. Robert Sybersma en Floris Hiemstra hebben jaren in het eerste van SDS gespeeld hebben in het begin van het seizoen ook nog mee gevoetbald.Maar helaas door blessure s moesten zij afhaken. Ik weet niet of zij doorgaan of in het tweede elftal gaan voetballen Vooral bedankt . Wij hebben jaren van jullie genoten. Hopelijk tot het volgende seizoen. Siem Sikma.

Hardegarijp 3 – SDS 2
SDS 2 spile yn syn earste wedstryd yn de twadde ronde fan de neikompetysje mei 1-1 lyk tsjin Hardegarijp 3. It wie waarm yn Hurdegaryp en dat wie te merken oan it spul. Der wienen net folle kansen yn de earste helte. Krekt foar it skoft krige SDS in grutte kans. Nei in snelle frije traap koe Wichard foarsette, mar stie der krekt net ien by de twadde peal om de bal binnen te tikjen. Hurdegaryp knalde de bal nei foaren en makke prachtich de 1-0. Sa hie it dus 0-1 wêze kinnen en stie it 1-0 by it skoft.
De twadde helte levere wer net folle kansen op. In lykspul like foar SDS it maksimaal helbere. SDS slagge hjir úteinlik yn trochdat Floris 10 minuten foar it ein skooorde. In knappe korner fan Jildert waard ynkopt troch Stefan en de rebound wie foar Floris.
Sneon spilet SDS 2 thús tsjin Hurdegaryp. It is ôwachtsjen as alle spilers fan SDS 2 dan wat fit binne. Jeroen(knibbel) en Mark(ankel) foelen beide út mei in blessure.

WPB 4 – SDS 5
Dit moast de wedstryd wurde fan Jan Stenekes. Hij mocht op sneon fuotbalje en sei ús 3 doelpunten ta. It waarden der 2. Paul de Boer wie wat skerper. Hij skoarde 3 kear. En de lêste makke troch Klaas Visser. Hoe? dat kinne jim moarn lêze.