Ut- en ferslaggen 27-10

Weppers freed 26-10
26 oktober 2012
Weppers snein 28-10
26 oktober 2012

Mail de útslach, in koart ferslach, foto’s, doelpuntenmakkers, bijsûnderheden, eigenaardichheden, apartichheden, nuverheden en oare wissichheden nei dizze adressen en skilje de útslach efkes troch nei de kantine: 0515-331700.

Tiid
8:30 SDS D2 – Mulier D1 1-6
9:00 SDS E1 – Workum E2 2-5
9:00 SDS E4 – SWZ E9 10-1
9:45 SDS F2 – Makkum F1 11-3
10:10 SDS E5 – Makkum E3 1-6
10:10 SDS F3 – Zeerobben F6 15-1
11:00 SDS A1 – Franeker SC A2 2-3
11:10 SDS C2 – Oosterlittens C1 1-0
12:30 SDS VR1 – Oosterlittens VR1 1-10
12:45 SDS 3 – QVC 2 1-4
14:30 SDS 2 – Nijland 2 1-1
14:30 SDS 5 – TOP’63 4 4-4
9:00 IJVC F2 – SDS F4 3-0
10:00 SJO Oudega/HJSC MC1 – SDS MC1 3-0
10:45 LSC 1890 E4 – SDS E2 3-1
11:00 GAVC E4 – SDS E3 3-3
11:15 Nieuweschoot F2 – SDS F5 3-1
11:30 Blauw Wit ’34 D5 – SDS D3 19-0
12:30 Frisia C3 – SDS C1 g.n.t.
13:45 ST Terschelling/AVV B1 – SDS B1 3-2
14:00 Lemmer 2 – SDS 4 9-0
14:30 Waterpoort Boys 1 – SDS 1 3-2
14:30 VVI VR1 – SDS VR2 11-0

SDS 1 hellet wer gjin punten
De earste minuten fan de wedstriid wienen foar WPB, mar dit liedde noch net ta kânsen. SDS krige de earste kâns via Wytze Lanting, mar hij rekke de bal ferkeard yn kansryke posysje.
Nei een kertier kriige WPB in corner en doe lei de bal fia een oantal koarte passes samar yn de goal, 1-0. Eefkes letter rekke WPB de latte nei een skot fan een meter as 30. SDS kaam better yn it spul en nei 35 minuten kaam de 1-1. Wytze Lanting skoarde bij de twadde peal. In pear minuten letter wie Wytze wer de gefierde man. Hij sette self de oanfal fia links op en de foarset tikke hij knap mei bûtenkantje rjochts binnen, 1-2. It hie foar de rêst nog moaier wêze kinnen, mar Jacob-Klaas tikke út de frije traap fan Erik krekt neist.
SDS kaam mei een goed gefoel it fjild wer op, mar nei 1 minút yn de 2e helte wie it alwer 2-2. Balferlies nei een frije traap fan SDS soarge foar een skerpe counter dy’t ôfmakke waard troch spits Jansen. Fia it sterke blok op it middenfjild luts WPB nei foaren en dit waard yn de 60e minuut beleanne. Opnij koe Jansen yntikje neidat SDS de bal net fuort krige, 3-2. SDS koe dêrnei net echt meer druk sette en koe dermei de gelykmakker net meer op it boerd krije. Troch de winst fan ONT stiet SDS ûnderoan.
Grietzen.

SDS 2 – Nijland 2    1-1
In swier befochten punt. Hendrik de Jong skoarde.

SDS 3 – QVC 2    1-4
Wij hawwe trochkrigen dat Henk Postma skoarde út in strafskop. Mar wij tinke dat der wol mear te sizzen is oer de wedstriid. Wij wachtsje ôf.

Lemmer 2 – SDS 4     9-0
“Sij heare net yn dizze klasse thús” wie it kommentaar fan SDS 4 spilers.

SDS 5- Top ’63   4       4-4
Wij ferwachtsje dat hjir noch wol wat oer skreaun wurdt. Wij binne ek benijd nei de doelpuntenmakkers. Dat Pytrik Hiemstra de 4-4 makke is ús al bekend.

SDS Vr1 – Oosterlittens Vr 1    1-10
De froulju fan Littens fleurich wer nei hús nei in dúdlike oerwinning op SDS. Foar SDS skoarde Manon Travaille. Mooglik hawwe wij moarn noch wat fleurige Littens froulju op foto.

B1 op Skylge
De B’s moesten naar Terschelling, dus vroeg op, om met de boot van kwart voor 10 te vertrekken en laat terug
en dat alles voor 2 x 40 min voetbal.
Dus kon Jan Bouke niet fluiten, maar ja, er zijn ook andere die dan 2 x fluiten, dus probleem opgelost.
Over de wedstrijd kunnen we kort zijn, niet goed gevoetbald, een scheids die absoluut, op zijn zachts gezegt, niet op onze hand was.
Met 0-0 de rust in, de boys op het hart gedrukt zich in te houden tegen de scheidsrechter, vol goede moed de 2e helft in.
Na 2 persoonlijke fouten en een prachtige goal binnen een kwartier op 3-0 achter.
Tjonge jonge, wat een domper…..
Op onvoorklaarbare wijze hielp de scheidsrechter  ons weer in de wedstrijd, een penalty, de reden zal echt nooit iemand te weten komen, want die was er niet.
Almar benutte dit buitenkansje koeltjes, 3-1.
Na even later een prachtige aktie van Almar en dito goal, 3-2.
We roken weer kansen, maar op onvoorstelbare wijze werden corners doeltrappen en elke uitval van ons was plotseling buitenspel……
Op aangeven van de leider van Terschelling floot hij veel te vroeg af, want we kwamen nu wel heel dicht bij de 3-3.
Helaas dus onterecht met 3-2 verloren, daar offer je dan dus een hele zaterdag voor op.
Gelukkig is het een leuke ploeg knapen, die de teleurstelling al gauw weer omzetten in “slap geouwehoer”.
Dus al met al een leuke dag met een vervelende uitslag.
Nog wel een compliment aan Bouke Fopma, die na een “opruimaktie” zijn zool naar Vlieland schoot,
en dus driekwart van de wedstrijd op een halve zool heeft gespeeld, of was het nou “als een halve zool”.
Boudewijn/Jan Bouke.

SDS C2 – Easterlittens C1
De derby tussen SDS C2 en Easterlittens C1 was een echte derby er werd door beide partijen goed gespeeld. SDS had wel de meeste kansen maar kon de bal er maar niet in krijgen (een op de lat en een op de paal) met 0-0 de rust in. Maar de jongens hadden in de rust aangegeven dat ze deze wedstrijd gingen winnen !!
2de helft komt Easterlittens ook nog een paar keer voor de goal en krijgt de bal er ook niet in.
En dan komt de gouden wissel !! Sander Hazewindus maakt zijn debut in C2 en staat nog geen minuut in het veld en maakt de GOAL ! Al snel na de goal volgd het eindsignaal en hebben wij de 3 punten in deze zwaarbevochten derby!!!!
Groeten Hendricus en Pieter

SDS D2 – Mulier D1
Morgenstond heeft nederlaag in de mond…
Aan de overkant op de H&M-side verscheen de eerste witte zakdoek. Nu moet daarbij gezegd worden dat het 1 graad boven 0 was en werd de kleur van het kleinood even later groen, maar het zou toch een teken kunnen zijn. Ontslaat SDS binnenkort zijn eerste coach? Wordt het een dubbele kerstkalkoen in de pan of weet het duo Durk en Tjerk D2 volgende week tegen de koploper wel aan de praat te krijgen?
Hoe het ook verder zal gaan, de vroegste wedstrijd in de historie van SDS D2 (en misschien wel van heel SDS: 8.30 uur aftrap), werd geen succes. Zoiets begint al bij de voorbereiding natuurlijk: Er was om 8 uur nog geen koffie in de bestuurskamer, daar was helemaal niets eigenlijk, zelfs geen open deur. Gelukkig smaakte de kantinekoffie van Ype, die wel voorbereid was, ook prima! Na een zoektocht om de boxen open te krijgen moesten we eerst de mannen wakker maken. Bij het intrainen was het door donker en een vette hagelbui nog niet mogelijk om van de ene goal naar de andere te kijken. Door de lampen op het MFT en op het trainingsveld aan te doen konden we zien dat de tegenstander ook al aanwezig was. Best handig en zo worden ze ook nog eens gebruikt! Bij het eerste fluitsignaal klaarde de lucht op. De tactiek die de coaches voor ogen hebben kwam er weliswaar een beetje uit, maar fysiek en overtuigingskracht ontbraken op het veld. 1 – 7 was een terechte uitslag, waarbij zowel scheids en tegenstander bij hoog en bij laag vol hielden dat het 1 – 6 was. Ook goed. Nu maar hopen dat de technische commissie deze week geen ingelaste vergadering belegt…

Tjerk

Nieuweschoot F2 – SDS F5 3-1
De jongens wiene opsich oan elkoar weache, mar wat hjoed wer it ferskil makke wie de felhied fan de teams. Wer wy nog wolris tefolle respect ha foar de tsjinstander, gong Nieuweschoot wol foar elke bal, wat resulteerde yn in 2-0 efterstan mei rest.
Nei de limonade begonnen we wol folle feller en waard de wedstryd ek wer spannend troch dat Redmer de 2-1 makke. In lyk spul siet der nog yn, mar it wie toch Nieuweschoot dat de wedstryd goed utspiele en der 3-1 fan makke.
De lieders sitte der oan te tinken om folgende kear fuort mar mei de twadde helte te beginnen, dan binne de mannen fan F5 skerper en fuotbalje se better dan yn de earste helte. Hoe we soks reglementair regelje moatte sille we nog eefkes utsykje….
Groeten, Liesbeth