Sneon 14-5-2022

Weppers freed 13-5-2022
13 mei 2022
SDS JO15-2 kampioen!
15 mei 2022

Hawwe jim in ferslach, in (alvetal)foto of oars wat aardichs mail it nei willem@vv-sds.nl

20:30 SDS VR1 – Makkum VR1 freed
09:00 SDS JO8-3 – SJO Oudega/HJSC/Heeg JO8-3
09:45 ST SDS Nijland JO19-1 – Leeuw. Zwal. JO19-2 3-4
10:00 ST SDS/Nijland JO17-1 – Zeerobben JO17-2 g.n.t.
10:00 SDS JO9-1 – St.Annaparochie JO9-1 5-6
10:30 ST SDS/Nijland JO15-1 – ONB JO15-1 0-5
11:00 SDS JO8-2 – SJO Oudega/HJSC/Heeg JO8-1JM
12:00 SDS VR1 – vv Sneek Wit Zwart VR1 0-8
12:15 SDS 4 – SC Franeker 7 2-4
14:30 SDS 1 – Scharnegoutum’70 1 1-0
14:30 SDS 3 – S.C. Stiens 3 g.n.t.
19:30 vv Blauw Rood’20 VR1 – SDS VR1 2-5
20:00 Mulier VR1 – SDS VR1 freed
08:30 GAVC JO12-1 – SDS JO12-1 3-7
08:30 GAVC JO8-1JM – SDS JO8-1
09:45 Tzum JO9-1JM – SDS JO9-2
10:00 Balk JO15-2JM – ST SDS/Nijland JO15-2JM 2-3
10:15 AVC JO11-1 – SDS JO11-1 1-7
10:15 Gorredijk JO10-1 – SDS JO10-1 10-6
10:45 St.Annaparochie JO8-2 – SDS JO8-4
12:00 Minnertsga 2 – SDS 2 0-1
15:15 Leeuwarder Zwaluwen 8 – SDS 5 g.n.t.

 

SDS wint de derby van Scharnegoutum

SDS won zaterdag de altijd leuke derby tegen buurman Scharnegoutum met minimaal verschil (1-0). De gastheer begon best aardig, maar zakte daarna ver weg en Scharnegoutum domineerde de rest van de eerste helft. De tweede helft kwam SDS een stuk beter voor de dag en had het meer dan één doelpunt kunnen maken, maar het bleek genoeg voor de volle winst.
Zowel Scharnegoutum als SDS begonnen ietwat gehavend aan het duel en er ontbraken bij beide teams enkele basisspelers. De thuisclub begon vol enthousiasme aan de burenruzie en kreeg ook een paar kleine kansjes, maar na verloop van tijd nam Scharnegoutum de regie over. Veel grote kansen leverde het overwicht niet op en dat was vooral te wijten aan slordigheid in de buurt van de goal. De grootste kans was een corner die vrij in kon worden gekopt, maar in het zijnet belandde.
Gelukkig wil SDS nog wel eens goed uit de kleedkamer komen na een bakje thee en afgelopen zaterdag leverde dit binnen een minuut een voorsprong op. Pieter Sijtsma kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied aan de linkerkant en zag Peter Hoogerwerf aan de andere kant al loeren. Pieter zijn afgemeten voorzet vond vervolgens het hoofd van Peter en die kopte bewust of onbewust de 1-0 met een mooi boogje over de kansloze doelman Gert-Jan van den Berg heen.
Ook na deze enorme opsteker was SDS de betere ploeg en voetbalde het een paar hele en halve kansen bij elkaar. Gerwin Sybesma kreeg een grote kans toen hij een indraaiende corner van Teun hard inkopte, maar de bal werd door een speler van de lijn gehaald. Even later was het weer Gerwin die nu een vrije trap van Matthijs voor de goal kopte, maar Stan Korbach wist de bal tot twee keer toe niet binnen te werken.
De gasten die voor de gelegenheid in het blauw waren gestoken konden hun goede eerste helft geen vervolg geven en kwamen na de rust eigenlijk niet meer in hun spel. Zo nu en dan doken ze gevaarlijk voor de goal van SDS op, maar dat verdedigde de voorsprong geconcentreerd en gaf geen kansen meer weg. Door de minimale voorsprong was het in de slotfase weer billenknijpen, maar kansen voor Scharnegoutum bleven ook nu uit en dus bleef de 1-0 op het scorebord staan na 96 minuten.
SDS blijft door deze overwinning op de 5e plaats staan, die volgende week in Lemmer moet worden verdedigd tijdens een directe confrontatie met CVVO, de nummer 6 op de ranglijst.
Douwe Posthuma

Minnertsga 2 – SDS 2 0-1

Zaterdagmorgen was het voor spelers en leiding vroeg op, 12.00 voetballen tegen Minnertsga. De nummers 4 en 5, Sds drie punten voor en dat wilden ze ook zo houden en het liefst drie punten uitlopen. Je kan wel zeggen de competitie is bijna klaar en we worden geen ……… en kunnen niet …….. maar het gaat toch nog wel om iets.
Bouke en Sjoerd de Vries afwezig, Arjen nog steeds niet fit, Sjoerd de Boer en Tom geblesseerd en Anco uitgeleend aan het eerste. 
Nu het verloop van de wedstrijd, in de eerste minuut komt Sds erg goed weg, Jeffrey schatte de situatie verkeerd in en Minnertsga kwam op voorsprong zo dachten zij maar de grensrechter van Sds, Klaas, stak resolute de vlag omhoog wegens buitenspel. Doelpunt afgekeurd.
Daarna was Sds wakker en trok het initiatief naar hun toe hoewel het toch moest oppassen voor het antwoord van Minnertsga. Verder verloop van de eerste helft kwam het spel toch wat in evenwicht, Sds degelijk voetballend en Minnertsga met hun voorhoede gevaarlijk hun middenveld stabiel en verdediging niet best, hiervan probeerde Sds van te profiteren. Maar diverse pogingen om te scoren gingen verloren, Wesley kopbal naast idem Lieuwe, Steven bal naast noem maar op. Vlak voor het eindsignaal voor de rust kwam Sds er genadig voor weg want Minnertsga verzuimde om hun royale kans op de voorsprong te verzilveren. 
Ruststand 0 0
Tweede helft begon goed voor Sds, Wesley scoorde de 0 1 maar helaas voor ons ging de vlag omhoog van de grens van Minnertsga, en terecht. Daarna schot Eeltje net naast, wissel ingebracht, Lieuwe verdraaide zijn knie en kon niet verder. Net zoals afgelopen week de wedstrijd tegen Heeg, kwam Sds niet tot scoren toe. Ook de tegenstander had dat vermogen niet. Opmerkelijk incident aan de zijlijn, de leiding van Minnertsga en publiek had een opmerking richting hun eigen grensrechter wat niet netjes was. Zo ook een opmerking van een speler van Minnertsga richting Grens van Sds. Kan echt niet!!!!!
Sds toch meer balbezit in verloop van de tweede helft, Wesley raakt lat verder wat spelde prikken aan beide kanten, totdat Robin zich laat verrassen door zijn tegenstander maar Jeffrey redt uitstekend. Nog vijf minuten te spelen en de bank en leiders waren ervan overtuigd dat het een gelijkspel zou worden maar daar dacht Wessel anders over en kopt Sds naar de overwinning. Hij zal wel gedacht hebben als de ene W.. het niet doet dan de andere W… maar.
Volgend week thuis tegen Makkum om half drie, zou zeggen komt allen.
Jan Los

SDS 4 – sc Franeker 7 2-4

SDS 4 hie yn it begjin fan de wedstriid net folle te fertellen en kaam mei 1-0 efter. Ut de earste de beste kans foar SDS 4 kopte Leon de White de bal prachtich tsjin de touen en waard it 1-1. Foar de rêst waard it noch 1-2 foar de Frentsjerters, mar mei de twa farske krêften Allert en Kerst by SDS moast der de twadde helte dochs mear yn sitte foar SDS 4? SDS krige wol kânskes op 2-2, mar it wie te tankjen oan keeper Jelte Spoelstra dat sy net in goal tsjin krigen. Uteinlik troch in ferdwaalde foarset waard it 1-3, mar nei in magistrale aksje fan Jildert lâns de line en in prachtige foarset skoorde Leon op ‘e nij en bleaun SDS yn de wedstriid. Doe ’t it noch gjin minút letter 2-4 waard wie de wedstriid dochs spile.

SDS JO15-2 kampioen!

SDS JO15-2 waard knap kampioen troch yn Balk mei 2-3 te winnen fan Balk JO15-2. It bleaun lang spannend yn Balk, want nei in 0-0 rêststân kaam SDS al mei 1-0 foar, mar ek mei 2-1 efter. Uteinlik waard it noch 3-2 foar SDS en koe it feest losbarste. Uteinlik ferlear konkurrint ONS ek noch en hie sels in ferliespartij it kampioensskip oplevere, mar dit fielt dochs better. Ein fan de middei komme de foto’s hjir op de webside.

SDS JO12-1 kampioen!

Ek de JO12-1 waard kampioen. Sy mochten al om 8.30 oere balje yn Grou tsjin GAVC en dat levere in 7-3 oerwinning op foar de JO12-1, sadat de mannen yn Easterein op de karre koenen.