Evenementen in december 2022

SDS-jierdeis
11 januari 2006
Wepperkes -tongersdei-
11 januari 2006

De mannen fan SDS 1 koenen it net litte in reaksje te jaan op it stikje fan de froulju. Hjir komt it:

Beste dames,

Boos worden, in tranen uitbarsten, schreeuwen, nerveus lachen. Openlijke emoties, hoe logisch ze soms ook zijn, doen een onderhandelingssituatie geen goed. Emoties vertroebelen het heldere zicht op de zaak. Ze leiden af, je kunt niet meer logisch nadenken en je verliest de controle over je gedrag.

Volleybalsters die voelen dat de emoties hen de baas worden, kunnen beter een time-out nemen. Even pauze om diep adem te halen, even de kop onder de kraan of de neus in de wind.

Wie zijn emoties weet te doseren, kan ze functioneel toepassen. Met de vuist op tafel slaan zonder échte boosheid kan helpen om zaken te versnellen. Denk bijvoorbeeld de voetballers. SDS-ers laten vaak functioneel emoties zien. Ze zeggen ‘geschokt’, ‘aangedaan’ of ‘gekwetst’ te zijn maar laten zelden een traantje.

Ook zondag zal maar weer eens blijken dat er maar 1 de winnaar kan zijn.

Dames sterkte !!!

Met vriendelijke groet,

SDS 1